Zwalczanie karaluchów Warszawa

Dezynsekcja karaluchów w mieście Warszawa - Odkaraluszanie

Karaczan wschodni, szerzej znany jako karaluch, to insekt zamieszkujący domy, mieszkania, szpitale, punkty gastronomiczne oraz inne budynki, w których to może znaleźć pożywienie. Ten podłużny, brązowoczarny robak z długimi czułkami i czterema parami odnóży może stać się niemałym utrapieniem. Zauważenie karalucha u siebie w domu czy mieszkania nigdy nie jest miłym odkryciem; szkodniki od lat kojarzą się z brudem oraz chorobami. Do ludzkich siedzib przyciąga je przede wszystkim niezabezpieczone jedzenie i resztki pozostawiane wolno. Ze względu na fakt, że szkodniki te lubują się w ciepłych i wilgotnych miejscach, bardzo często występują one zarówno w kuchni, jak i łazience. Karaczany mogą pojawić się również w nowych mieszkaniach czy domach – mogą przybyć z dworu lub przez wentylację sąsiada. Insekty pozostawiają po sobie feromonowy ślad, który sprowadza za nimi kolejne osobniki. Nie potrzeba wiele czasu, by rozwinęła się cała kolonia.
Zwalczanie karaluchów Warszawa

Dlaczego zwalczanie karaluchów jest tak istotne?

Karaluchy zadomowią się wszędzie tam, gdzie tylko nie dosięgnie ich światło słoneczne; nie przepadają one za nim, dlatego też wychodzą z kryjówki głównie nocą. Karaczany wschodnie można spotkać nie tylko w kuchni czy łazience, lecz również innych pokojach – gromadzą się w szparach pod parapetami, za meblami, a także pomiędzy materacem a ramą łóżka. Ich płaska budowa pozwala na wciskanie się w nawet najmniejsze przestrzenie. W budownictwie wielorodzinnym mogą one poszukiwać pożywienia wśród śmieci, lokując się w okolicach śmietników i zsypów. Na obecność karaluchów wskazują odchody, jakie pozostawiają po sobie te insekty. Przypominają one do złudzenia ziarenka kawy rozsypane w prostej linii. Wiele osób radzi również zastawić pułapkę w postaci szklanki piwa bądź cukru – wśród nich to rarytas. Pozbycie się karaluchów jest istotne zwłaszcza z medycznego punktu widzenia; stworzenia te mogą być nosicielami rozmaitych chorób, takich jak gruźlica, czerwonka, cholera, a także wirusowe zapalenie wątroby. W momencie zauważenia karalucha u siebie w mieszkaniu, należy błyskawicznie podjąć się radykalnych kroków, do których należy przede wszystkim odkaraluszanie mieszkania.

Problem z nieproszonymi lokatorami w postaci karaluchów

Wiemy, jak zwalczać uciążliwe insekty!
Dezynsekcja karaluchów przez DezClean – pozbywamy się insektów w błyskawicznym tempie

W przypadku pojawienia się karaluchów w mieszkaniu, zwlekanie może okazać się opłakane w skutkach. Walkę z insektami powinno się powierzyć profesjonalistom, który są w stanie w szybkim tempie pozbyć się dojrzałych osobników, usuwając przy tym larwy oraz jaja karalucha. Specjaliści z DezClean posiadają szereg metod dostosowywanych do specyfiki problemu Klienta. Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo karaluchy mogą uprzykrzyć życie innym lub doprowadzić do poważnych chorób; dysponujemy nowoczesnym sprzętem i licznymi preparatami, dzięki którym jesteśmy w stanie poradzić sobie z karaluchami w szybki i wygodny sposób. Już dziś skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły tego, jak działamy. Problemy ze szkodnikami nie są warte bagatelizowania, a samodzielne radzenie sobie z plagą insektów bardzo często kosztuje więcej czasu, nerwów oraz pieniędzy wyrzuconych w błoto. Zdecyduj mądrze – wybierz DezClean i profesjonalne odkaraluszanie Twojego domu lub mieszkania.

FAQ

Najczęstsze pytania z zakresu zwalczania karaluchów

Jeśli nie odpowiedzieliśmy na Twoje pytania, zapraszamy do kontaktu z nami!

Nie. Mimo tego że karaluchy są wszystkożerne, nie żywią się one krwią – analogicznie więc nie gryzą. Nie oznacza to jednak, że przebywanie z insektami w tym samym pomieszczeniu jest w pełni bezpieczne. Karaczany wschodnie zazwyczaj są nosicielami wielu różnych chorób, które są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, lecz nierzadko również życia człowieka.

Szczerze odradzamy samodzielną walkę z karaluchami, głównie z powodu zbyt niskiej skuteczności. Stworzenia te bytują w gniazdach, do których wracają po posiłku – ich siedziby bardzo ciężko odnaleźć bez posiadania doświadczenia w tym temacie. Odkaraluszanie z DezClean to skuteczna metoda, powstała przy współpracy specjalistów z branży DDD. Warto zaufać nam w tym temacie.