Usuwanie gniazd os i szerszeni Warszawa

Samodzielne usuwanie gniazd os w Warszawie? Lepiej zostaw to specjalistom!

Szeroka ekspansja człowieka na tereny zielone sprawiła, że owady które niegdyś pojawiały się stosunkowo rzadko w bezpośrednim sąsiedztwie siedlisk człowieka, teraz zaczęły z nim współżyć, osiedlając się bardzo blisko domów, a nawet bezpośrednio pod ich dachem. Osy i szerszenie to owady dość agresywne, jednak to właśnie te pierwsze atakują człowieka znacznie częściej – ich użądlenie może być nawet śmiertelne, zwłaszcza dla osób uczulonych. Między innymi z tego powodu samodzielne usuwanie szerszeni czy os jest nad wyraz nieodpowiedzialne i niebezpieczne. W przypadku zauważenia gniazda, które należy do os czy szerszeni, należy przede wszystkim zachować spokój i powoli się wycofać, po czym skontaktować się właśnie z DezClean. Nasi specjaliści podejmują się zadaniem, jakie stanowi likwidacja szerszeni i os na terenie miasta Warszawa.
Usuwanie gniazd os i szerszeni Warszawa

Cennik likwidacji os i szerszeni

Likwidacja gniazda os i szerszeni

od 300
  • Cena od gniazda
  • Inspekcja i zabezpieczenie miejsca po owadach
  • Szybkie efekty
  • Dojazd na terenie Warszawy gratis
  • Darmowa wycena
  • Szybki dojazd ekipy sprzątającej w sytuacjach awaryjnych
  • Koszt usuwania gniazda os i szerszeni jest ustalany indywidualnie, w zależności od specyfiki zabiegu, odległości i trudności dostępu.

Likwidacja gniazda szerszeni i os na terenie miasta Warszawa – jak to robimy?

Chociaż osy i szerszenie łączy fakt, że są one niebezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych, a ich towarzystwo jest wyjątkowo uciążliwe, warto umieć rozpoznawać ich gniazda. W obu przypadkach znajdują się one najczęściej w miejscach mało oczywistych i trudno dostępnych dla człowieka, jednak uwagę gniazda może zwrócić wzmożona aktywność owadów w najbliższym otoczeniu – w przypadku zauważenia znacznie większej ilości os czy szerszeni, należy zachować czujność oraz ostrożność. Gniazdo szerszeni ma nieforemny kształt i jest zazwyczaj większe od gniazda os; może osiągać nawet do 50 cm. Gniazdo os natomiast występuje najczęściej w kształcie kuli bądź owalu o szarym kolorze – swój wygląd zawdzięcza materiałowi, z jakiego zostało stworzone. Jest nim przeżute drewno przypominające paper. Gniazda os najczęściej spotykane są w zadaszonych miejscach,a ich wielkość wynosi średnio do 30 cm. Najbardziej efektywną opcją usuwania zarówno gniazd os, jak i gniazd należących do szerszeni jest wykonanie dezynsekcji. Proces usuwania owadów z DezClean poprzedza dokładne zlokalizowanie gniazda, zaś następny etap stanowi bezpośrednią walkę z problemem. Wykorzystujemy ku temu specjalistyczne preparaty, dające skuteczność likwidacji niechcianych lokatorów. Środki chemiczne odpowiadają za otępienie owadów, dzięki czemu gniazdo może zostać przez nas odpowiednio usunięte.

Zamgławianie pomieszczeń

Efektywne zwalczanie os i szerszeni — firma DezClean z Warszawy

Skutecznie likwidujemy gniazda owadów, używając tylko sprawdzonych metod.
Likwidacja os to coś, co warto zlecić specjalistom!

Gniazda os i szerszeni nie stanowiłoby problemu gdyby nie fakt, że te owady uznaje się za szczególnie niebezpieczne. Mimo tego że użądlenia os i szerszenie nie wyrządzają większej krzywdy niż ból tym osobom, które nie są alergikami, dla drugiej grupy osób mogą one być wręcz zabójcze. Osy i szerszenie są niebezpieczne także z innego powodu – mogą one niespostrzeżenie przedostać się do butelek czy puszek z napojem i zostać wraz z nim wypite. W takiej sytuacji może dojść do użądlenia w gardło, co grozi opuchlizną oraz uduszeniem, o ile pomoc nie nadejdzie naprawdę szybko. W DezClean każde zlecenie na usuwanie szerszeni i os traktujemy w sposób poważny; staramy się interweniować najszybciej jak to możliwe, niosąc przy tym ulgę naszym Klientom. Kontakt z nami to jedna z najbezpieczniejszych i najlepszych opcji na usuwanie gniazda szerszeni czy os. Nie musisz czekać – jesteśmy dostępni 24/7.

FAQ

Najczęstsze pytania z zakresu zwalczania os i szerszeni

Jeśli nie odpowiedzieliśmy na Twoje pytania, zapraszamy do kontaktu z nami!

Mimo że w sieci można znaleźć szereg porad dotyczących tego, jak powinno się postępować z gniazdem szerszeni we własnym zakresie, nie zalecamy robić tego na własną rękę – zwłaszcza, gdy istnieje wysokie prawdopodobieństwom że jest się uczulonym na ugryzienia tych niebezpiecznych owadów. Po zobaczeniu gniazda szerszeni najlepszym wyjściem jest skontaktowanie się właśnie z nami – specjalistami od likwidacji gniazd inwazyjnych owadów.

Usuwanie gniazda os najlepiej jest przeprowadzić późnym wieczorem bądź wczesnym porankiem, w czasie niewielkiej aktywności tych owadów. Istnieje wtedy mniejsze ryzyko pozostania zaatakowanym przez rozwścieczony rój, co samo w sobie zwiększa poziom bezpieczeństwa i powodzenia samej operacji. W DezClean przeprowadzamy likwidację os i szerszeni w fachowy sposób, wykorzystując profesjonalny sprzęt i lata doświadczenia w pozbywaniu się niebezpiecznych owadów.