Zwalczanie komarów Warszawa

Odkomarzanie w mieście Warszawa – co musisz wiedzieć?

Komary uznawane są za jedne z najbardziej zabójczych zwierząt na świecie. Ich zdolność do przenoszenia chorób zagrażających życiu sprawia, że owady te stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, a kontrola ich liczebności odgrywa znaczącą rolę w ochronie zdrowia publicznego na całym świecie. W Polsce występuje 47 gatunków komarów. Ich masowe pojawianie się wynika ze stworzenia idealnych warunków do rozwoju tych owadów – ulewy, lokalne podtopienia, powodzie oraz temperatura powyżej 25 stopni Celsjusza to dla nich raj. Właśnie po takich zjawiskach atmosferycznych, w wielu miejscach zalega stojąca woda, do której samice komara składają nawet tysiące jaj. W DezClean wykonujemy opryski na komary, które cieszą się wysoką skutecznością.
Już dziś pozbądź się komarów dzięki działaniu profesjonalistów z branży DDD!
Odkomarzanie Warszawa

Kiedy oprysk na komary to konieczność?

W domach prywatnych, jak i w placówkach handlowych oraz przemysłowych, znajdują się liczne źródła wilgoci, w których bardzo często dochodzi do rozwoju larw. W poszukiwaniu źródła plagi komarów, dobrze jest zacząć od miejsc takich jak:

 • doniczki z roślinami;

 • oczka wodne i zbiorniki;

 • poidła korytowe (w przypadku posiadania zwierząt rolnych);

 • zatkane odpływy, rynny oraz rury spustowe.

 

Lista ta jest oczywiście znacznie dłuższa, zwłaszcza ze względu na występowanie również wewnętrznych źródeł wody w postaci nieużywanych basenów, roślin, zaniedbanych stawików czy odpływów. Osuszanie zbiornika może zlikwidować kolonię, jednak warto zadać sobie pytanie na temat istoty obecności wody w danym miejscu. Codzienne osuszanie zbiornika nie ma większego sensu; gdy powróci wilgoć i wysoka temperatura, zjawią się kolejne larwy. Opryski na komary to najlepszy sposób na obronę przed chmarą gryzących insektów, mogących przenosić na sobie różnego rodzaju choroby powodujące osłabienie, gorączkę, wymioty, a także zaburzenia świadomości. Wykonując odkomarzanie na terenie miasta Warszawa, używamy do tego wyłącznie sprawdzonych metod i certyfikowanych preparatów. Zamawiając zwalczanie komarów z DezClean możesz liczyć na wysoką skuteczność oraz szybkie uporanie się z problemem.

Cennik odkomarzania

Odkomarzanie (zamgławianie) do 1000m2

od 450
 • Zamgławianie metodą ULV
 • Zamgławianie "na gorąco"
 • Zabezpieczenie miejsca
 • Szybkie efekty
 • Dojazd na terenie Warszawy gratis
 • Darmowa wycena
 • Szybki dojazd ekipy w sytuacjach awaryjnych

Odkomarzanie (zamgławianie) powyżej 1000m2

indywidualnie
 • Zamgławianie metodą ULV
 • Zamgławianie "na gorąco"
 • Zabezpieczenie miejsca
 • Szybkie efekty
 • Dojazd na terenie Warszawy gratis
 • Darmowa wycena
 • Szybki dojazd ekipy w sytuacjach awaryjnych

Koszty odkomarzania maleją gdy np. jednocześnie zamgawiamy kilka działek lub osiedle. Cennik odkomarzania jest orientacyjny, cana zależy od zalesienia działki, odległości od granicy warszawy oraz od tego czy znajduje się na terenie oczko wodne, staw itp.

Zamgławianie pomieszczeń

Komary nie pozwalają Ci cieszyć się czasem na świeżym powietrzu?

Zwalczamy szkodliwe insekty w mgnieniu oka.
W jaki sposób wykonujemy oprysk na komary w DezClean?

Przed zabiegiem jakim jest oprysk na komary, najlepszym wyjściem jest schowanie dziecięcych zabawek, a także zabezpieczenie zarybionych oczek wodnych oraz karmników dla zwierząt. Okna budynków mieszkalnych i przydomowych powinny pozostać zamknięte, zaś inwentarz zostać zabezpieczonym. Po upewnieniu się, że wszystkie czynności zostały wykonane, przygotowujemy specjalny roztwór chemiczny i wykonujemy oprysk dzięki specjalnej maszynie takiej jak opryskiwacz turbinowy. Szczególną uwagę poświęca się miejscom lęgowym owadów. Metodologia naszych działań pozwala na dokładne opryskanie dużej powierzchni w bardzo krótkim czasie, co jest jednoznaczne z naprawdę wysoką skutecznością. Zabieg zamgławiania wykonujemy natomiast przy użyciu zamgławiaczy termicznych – mgła chemiczna ma na celu zwalczenie owadów. Jeżeli masz problem z nawracającymi chmarami komarów, zgłoś się do DezClean. W oparciu o Twoją sytuację, przygotujemy szczegółowy plan działania.

FAQ

Najczęstsze pytania z zakresu zwalczania komarów

Jeśli nie odpowiedzieliśmy na Twoje pytania, zapraszamy do kontaktu z nami!

Warto wiedzieć, że opryski na komary zawierają w sobie insektycydy, działające szkodliwie nie tylko na komary. Mogą one jednocześnie negatywnie oddziaływać na owady pożyteczne, takie jak pszczoły – właśnie z tego powodu tak ważne jest zatrudnienie fachowców, którzy będą w stanie dostosować metodę zwalczania komarów w taki sposób, by była ona jak najbezpieczniejsza dla pszczół.

Istnieją pewne naturalne sposoby, które należy traktować jako uzupełnienie sprawdzonych oraz skutecznych działań profesjonalistów. Wśród roślin, które mogą wesprzeć proces jaki stanowi zwalczanie komarów, znajdują się między innymi kocimiętka Faassena, lawenda wąskolistna czy koper włoski.